Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Chovatelská stanice morčat Dandelion

Další zvířátka


 

 
Kocourek přistěhovalec - Cukřík

Cukřík k nám přišel sám, na podzim loňského roku, jako asi půlroční kotě vážící pouhý jeden kilogram. Našel si nás, protože jinak by umřel. Nikdy jsem si nemyslela, že manžel svolí k přítomnosti kočky u nás doma. Proto jsme z počátku byly s holkami velmi obezřetné s péčí o Cukříčka a blahořečily tomu, co jinak neseme těžce, že totiž tatínek chodí z práce domů hodně pozdě . Tam někde nahoře zřejmě bylo jasné, že na to, aby u nás Cukřík zůstal, je třeba větší kalibr. Za tři týdny, kdy jsme se už už chystali na očkování s odčerveným a v lepším výživovém stavu se nacházejícím kocourkem, přišla horečka, otok spojivek, rýma, apatie. Ten malý bílý hubeňourek si nás tak získal svojí statečností a rozhodnutím najít si domov (naši psi ho v prvních týdnech rozhodně nechtěli a určitě by pro něj bylo snazší najít si domov v nepsovské domácnosti, ale takovou a nelhostejnou asi nenašel), stejně jako jemností a neuvěřitelnou komunikativností, že obavy ze smrtelné infekce neočkovaného kotěte nás ovládly. Naštěstí šlo o zastaralou krevní podlitinu na hlavě, která se infikovala a způsobila, co způsobila. Za dramatických okolností jsme na pravou příčinu přišli (lékařka vsázela původně na ony kočičí infekce, druhý den horeček v noci kůže nad podlitinou, která nebyla patrná, praskla, kocourek v panice doslova létal domem s hlavou a polovinou těla úplně od krve…), po chirurgickém zákroku se stav z hodiny na hodinu lepšil, testy ukázaly, že žádnou infekci kotě chytit nestačilo a tak si vzájemně užíváme svého spolubytí. Kocourek umí láskyplně sahat tlapičkou do obličeje, olízat oční víčka, spát na klíně celý večer, s pejsky jsou jedna parta, která si klidně lehne do jednoho pelíšku, 12 tlapek a 3 ocásky, 6 uší v úplné harmonii. Vzhledem k tomu, že chodí ven a chová se tam jako malý ocelot, což mu neumíme upřít, nezbývá nám než prosit Přírodu, aby nám ho zachovala co nejdéle. Myslím, že i on si přeje vůči nám totéž, i když nepochybně v Garfieldí podobě – vstávej, můj opatrovateli, už o mě nemusíš snít, probuď se, jsem tu osobně… .
 
 
   
 

 
 
Papoušci
 
Od jara do zimy si užívají voliérku pan Josífek a paní Márinka. Rosely penant, které jsme si s Haničkou přivezly z burzy v Týništi nad Orlicí, kam jsme si jely pro párek zebřiček...nevezměte si je, čtyřletý pár, které pán už nechtěl, samička s tikem - ve stresu otáčí zvláštně hlavičku...Josífek umí krásně dělat Family Frost trumpetku, Márinka zapomíná na svoje nervózní chování, zimu tráví v místnosti s morčátky ve voliéře stejně prostorné, jako je ta letní.
 
 
Letní fotku voliérky mám nahranou na webu z doby, kdy ji obýval pár neofém, sameček umřel a samičku jsem dala do chovu panu neofémáři...

 
 
 
 
 
Zebřičky  
 
Aby to nebylo Elince líto, koupila jsem si loni za vysvědčení klec :-) a Elinka si do ní vybrala u pana chovatele také za vysvědčení :-) párek zebřiček. V prosinci 2010 paní Lískulka snesla vajíčka a společně je pilně zahřívají s panem Louskáčkem ve své modrobílé klícce v dětském pokoji. Jsou velmi velmi dojemní... - hnízdečko mají v koupelničce bez vody, protože na tom trvali - odmítli košíček, polokošíček, boudičku...a odmítnutí umějí dávat hodně jasně najevo :-).
 
  
 
 
 
Potkan - In Memoriam

Remísek Potkan, Který Přežil…no tak to je asi úlitba za to, že jsme se našly s Noemi. Nebo taky za ty všechny potkánky, co nesmyslně trpí na praktických cvičeních mediků…To jednou tak Noemka volala, že má průšvih, že spolužák na gymnáziu se musí zbavit potkánka a že snad by šel na mráz, tak že si ho vzala, ale půjdou tedy na mráz oba . Tak jsme s Eliškou rovnou ze sborového zpívání jely pro potkánka. Samozřejmě, že u toho nezůstalo, protože žil v maličké kleci (rozumíme si, že ne vinou Noemky, že)…Tak že dostal nové jméno Remísek, novou důstojnou klec, plyšovou postýlku a …začala jsem vařit pro potkana. On totiž Remísek dorazil sice se zachráněnou kůží, ale kůži strupovatou, boláčkovatou, alergik prý…Potkaní granule plné konzervantů letěly do koše a vaříme těstoviny, rýži, trošku maso, přidáváme olejíček, celozrnné obilí, jogurt, zeleninu a máte vidět ten kožich. Trošku problém je s výběhem, protože Remísek je odborník na skuliny a dále mistr slaboproudař. Najde tedy kteroukoliv skulinu a kterýkoliv drát, který s vášní zbavuje briskně izolace. Nemáme na něj ten čas, který by měl tam,kde by byl v centru pozornosti, ale bydlí se mnou v pracovně, dostává se mu pohlazení a výběh má na chodbě, ovšem i tam pod dozorem, protože jeho duchovním guru je zřejmě David Copperfield.

 
 
 
 
 
 
 
TOPlist