Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Chovatelská stanice morčat Dandelion

Samečci
  
Yago vom Hohen Stein, IMPORT SRN
 
(Xara vom hohen Stein, coronet SG černá-červená-bílá x Salvatore vom Hohen Stein, sheltie černá-červená-bílá)
 
coronet SG TG
černo-bílý s červenou
narozen: 31. 1. 2008
registrační č.: 0790/08
chovatelka: Petra Leeder, SRN
 
Z rodokmenu: 
 
 
Yago je čistě Němec (Vom Hohen Stein, Vom Gotenholz, Macchu Picchu, Zur Sophienquelle, Vom Holkenbusch, Am Walde, Vom Meerlis Castle, Cavias Paradies, Villa Gremlin, Savannah). Jeho maminka Xara vom Hohen Stein byla samičkou zakladatelkou naší CHS, dala u nás vrhy A a B. Ač sama měla světlejší červenou, děti měly barvy poměrně syté. Yago má červenou zcela ideální a i černá je v jeho 3,5 letech na zadečku a v délce 20cm hluboká. Asi nejvýznamnějšími jedinci v Yagově rodokmenu jsou tatínek Salvatore a děda Osbourne, oba vom Hohen Stein.
 
Foto 16.12.2011
 
 
Foto 27.7.2011, hmotnost 1545g
 
    
 
Foto duben a březen 2011, hmotnost 1560g
 
 
 
 
 
                                                                              
Pro Yagouška jsme si jeli (měkké „i“, protože řídil manžel a i jinak srdnatě nesl celou akci)
na klubovou výstavu do Drážďan na jaře 2008, byl jaksi „přívažkem“ ke Xaře vom Hohen Stein, zakladatelce našeho chovu, neboť samotnou Xaru paní chovatelka prodat nechtěla. Vybrala jsem si Yaga i přes příbuznost s Xarou, ve víře, že své  syté barvy s trochou štěstí bude umět předávat dál.
 
Umí. Máme po něm v chovu dceru a syna - Griotku SG a saténového  Grenadina, taky vnučku, saténovou Chatanoogu. Všichni barev velmi příjemných, Yagovo "s červenou" se nijak markantně v odchovech neprojevuje. Yago je největší mazlík v naší CHS, zvědavka a loupežník :-). Dalšími potomky Yaga, za kterými se nezavřela voda širého chovatelského světa,  je dcera Campari Dandelion v CHS Saxabara a  vnuk Kalimero Od Bejbinky po matce Caramelce Dandelion.  
 
  Yago je pro mě samečkem, který k nám vnesl ideální sytost barev, pevnost srsti a mohutnější konstituci, sameček prakticky bez brindlu. Vím, že nemá ideální hlavu, ale je toho hodně, co se po těch trikolorech chce :-). A u nás ještě ten satén... Griotka má ovšem hlavu skoro příkladnou, samička s hmotností 1250g, Chatanooga - uvidíme, saténka potřebuje rok času, to už znám od Bailey. Grenadino má kebulku slušnou, širokou.  Yago nám zásadně  pomohl s rozšířením chovné základny saténů, ale i přes to a vzhledem k výše napsanému si nemohu odepřít pokus o blízkou příbuzenskou plemenitbu na něj. Oslaví čtvrté narozeniny... 
 
Od 8.4. 2011 tedy bydlí Yago s dcerou Griotkou....
 
                                               A jak šel u Yaga čas: 
 
     

 
  
Glitter Grenadino Dandelion
(Sisi Od Ječmínka, coronet SG, červená-bílá x Yago vom Hohen Stein, coronet TG SG,  černá-bílá s červenou)
 
merino satén
bílá - červená- černá
narozen: 9.9.2010
registrační č.: 0006/11
chovatelka: Karla Dvořáková
 
Z rodokmenu:
 
Co napsat - syn svého tatínka :-) - viz výše, maminka Sisi má krásnou hlavičku, velká kukadla a ouška, harmonickou stavbu těla, samička s hmotností 1150-1200g, slušnou červenou. Yago její barvu vylepšil,  Grenadino je pěkně červený i černý, rovněž jako jeho táta prakticky bez brindlu. Kudrny by měl výraznější, kdybych ho nečesala. Ale česat ho musím, protože péče o saténovu srst je asi desetkrát náročnější, než o nesaténovou. Cuchá se a plstnatí raz dva, jen vyplétat holbiny prsty nestačí.
 
 
Grenadino je otcem dubnového (2011) vrhu CH holandské coronetky SG Antje´s Livy (převedena od léta 2011 do CHS mé dcery - CHS Sundance, www.sundance.wbs.cz) , doma zůstává saténová dcera Chatanooga a srpnového vrhu L, holandské texličky Kiss, doma zůstala  kudrnka La Raya.
 
Foto 16.12.2011
 
 
Foto říjen 2011
 
   
 
 
Foto 27.7.2011, hmotnost 1205g
 
  
Foto duben 2011, hmotnost 1150g
 
 
 
Foto v 7mi měsících, 1060g
 
  
 
                    A jak šel čas:  
 
    
TOPlist